Norbert Trudziński, właściciel, Neosport.pl

Po uruchomieniu w 2006 r. sklepu www.neosport.pl zamówienia zaczęły do nas napływać nie tylko z dużych miast, czego się spodziewaliśmy, ale i z miejscowości takich jak: Wąwolnica, Pszczółki, Rajcza, Wińsko, Rzezawa, Skomielna Czarna.

Często zapominamy o tym, że ludzie mieszkający w małych miejscowościach i wsiach mają utrudniony dostęp do wielkomiejskiej, bogatej oferty handlowej, ponadto dla nich zakupy to całodniowa wyprawa pochłaniająca czas i pieniądze. Wszyscy wiemy, że oba te dobra w dzisiejszych czasach są wysoce deficytowe. Handel internetowy pozwala mieszkańcom małych miejscowości skrócić dostęp do towarów oferując im możliwość dokonania wszelakich zakupów szybko i bez konieczności opuszczania miejsca zamieszkania. 38% konsumentów  z terenów słabo zurbanizowanych to nie nisza, to rynek. Nie zapominajmy o nich.

Case study pochodzi z książki o użyteczności w Biznesie autorstwa Tomasza Karwatki, partnera w Ideacto. Książka zostanie niebawem wydana przez wydawnictwo Helion. Szukaj tytaj informacji o książce.