Jest rok 1853, USA. Pewnego dnia niemiecki osadnik Loeb Strauss odwiedził swojego znajomego hanldarza i zdumiał się wielką ilością tkaniny żeglarskiej, której jego znajomy nijak nie potrafił sprzedać. Tkaniny była mocna ale przemakalna, nie dało się z niej zrobić ani namiotu ani parasola. Towar zalegał na magazynie już dłuższy czas i nikt nie miał pomysłu co z tym zrobić. Nasz zacny Loeb zabrał to nieszczęście z magazynu i zaraz wpadł na pomysł, że można by z tej tkaniny uszyć spodnie. Spodnie? W tych czasach mocne spodnie były bardzo przydatne poszukiwaczom złota. Loeb Strauss stworzył mocne spodnie z myślą o nich ale szybko zaczęli doceniać je także górnicy i farmerzy – wszędzie tam mocne spodnie Loeba były niezastąpione.

Już pod parką LeviStrauss & Co. Loeb wprowadził następne usprawnienia – nity zamiast szwów i barwienie spodni indygo. Do dziś marki LeviStrauss są liderami rynku a firma zatrudnia 10 000 osób na całym świecie.

Facet wziął z magazynu coś co zalegało i zrobił z tego coś użytecznego. Dzisiaj magazynem każdego z nas jest choćby http://sourceforge.net, dziesiątki otwartych API i terabajty danych w formatach XML. Wystarczy wziąć to i zrobić coś użytecznego.

Aby dleko nie szukać – zaczęliśmy prace nad BusinessWiki od decyzji – piszemy czy rozwijamy. Wybraliśmy opcję rozwoju doskonałego MediaWiki. Dzięki temu na dzień dobry nasi klienci dostali świetne bezpieczeństwo, kompatybilność, łatwość wymiany danych i instalowania rozszerzeń.

Zanim pójdziesz do sklepu – sprawdź czy w Twoim magazynie nie ma już tego czego potrzebujesz :)