Dzisiaj trochę prywaty. Informacja o nowym modelu monetyzacji jaką wypuścił jeden z naszych klientów. Postanowiłem napisać o tym bo coraz częściej realizujemy projekty tworzenia strategii monetyzacji dla portali a to jeden z prostszych sposobów.

Opisany niżej model pozwala serwisom zdobyć źródło przychodów dzięki wykorzystaniu swojego ruchu. Także użytkownicy Sieci są zadowoleni – otrzymują kontekstową ofertę zakupu przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa i jakości obsługi. W tym układzie wygrywa każda ze stron.

Oddaję głos Kolporterowi

Extended Sites to unikalna w Polsce usługa, jaką internetowy sklep kolporter.pl oferuje serwisom i portalom internetowym.  Usługa Extended Sites polega na darmowym uruchomieniu i obsłudze sklepu internetowego na stronie konkretnego portalu czy serwisu. Eksperymentalne wdrożenia, jakie kolporter.pl rozpoczął rok temu, okazały się sukcesem, działa już 47 takich sklepów, generowana przez nie sprzedaż dynamicznie rośnie.

Co bardzo istotne, sklepy oparte na technologii kolporter.pl są w pełni dostosowane graficznie do wyglądu serwisów macierzystych, przez co wyglądają jak ich integralna część. Dzięki usłudze Extended Sites właściciele portali i serwisów mogą przedstawić swoim użytkownikom bogatą ofertę handlową przy jednoczesnym zachowaniu swojej domeny, layoutu i niezależności. W ten sposób właściciele stron WWW uzyskują nie tylko nowe źródło przychodów, lecz także dodatkową funkcjonalność swoich serwisów.

Stworzony przez nas na polskim rynku nowy model biznesowy w eCommerce – Extended Sites odniósł sukces, bo dzięki niemu bez ponoszenia kosztów można szybko i łatwo uzyskiwać przychody ze stron WWW o dowolnej tematyce, które przed wdrożeniem oferowanego przez nas sklepu miały niekomercyjny charakter – mówi Robert Sołkiewicz, pełnomocnik zarządu ds. strategii i rozwoju e-biznesu Kolportera SA. – To szczególnie istotne w czasach kryzysu, kiedy wszyscy szukają dodatkowych możliwości zarabiania. Współpraca z kolporter.pl daje dostęp do 150 tysięcy pozycji, przede wszystkim książek, płyt CD, filmów, gier i programów multimedialnych. Dzięki usłudze Extended Sites użytkownicy mogą robić zakupy bez konieczności opuszczania serwisu, w którym się aktualnie znajdują.

Model biznesowy zaproponowany przez Kolportera znalazł już pierwszych naśladowców, działających w innej branży. Z oferty kolporter.pl korzystają już: wydawnictwo G+J Polska, które posiada sklepy internetowe na pięciu portalach pod szyldem wybranych marek, m.in. sklep.Gala.pl, sklep.Kobieta.pl, sklep.Focus.pl , a także liczne serwisy społecznościowe i portale branżowe, takie jak Biblionetka, Dziennik Internautów, Granice.pl.

Od marca br. liczba naszych Extended Sites wzrosła o połowę – dodaje Robert Sołkiewicz.

Zainteresowanych włączeniem Extended Sites do swojej strategii monetyzacji – zapraszam do kontaktu.