Ideacto opracowało wspólnie z PARP publikację prezentującą ponad dwadzieścia wyróżniających się projektów działających w obszarze e-usług (działanie 8.1 PO IG) i technologii B2B (działanie 8.2 PO IG). Raport jest dostępny na stronie www.web.gov.pl.

Wybór dobrych praktyk w obszarze e-usług i w obszarze technologii B2B został dokonany w oparciu o katalog projektów zamieszczony na stronie internetowej PARP. Ocenie podlegały tylko projekty w pełni działające, a w przypadku e-usług tylko takie, które miały rynkową premierę.

Wśród wyróżnionych serwisów znalazły się: Evenea.pl, BitBank.pl, AdMatik.pl, Fru.pl, Kontomierz.pl, JakKupować.pl, Fidbek.pl, Slimon.pl, CoTanio.pl, Audioteka.pl, SkyCash.pl, OpenTravel.com, WebePartners.pl, Projektoskop.pl, ZosiaiKevin.pl.

W publikacji nie zabrakło też wywiadów z twórcami poszczególnych projektów, gdzie opisują swoje dotychczasowe dokonania oraz zdradzają najbliższe plany rozwoju swoich firm. Obrazu całości dopełniają oceny branżowych ekspertów – w ich gronie znaleźli się m.in. Cezary Lech, Sebastian Kwiecień,  Marta Klimowicz  czy Artur Kurasiński.

Opisywany ebook dostępny jest do pobrania pod adresem: http://www.web.gov.pl/e-booki/272_1095.html.