Peel to innowacyjny „pilot” do telewizora, każdego telewizora. Rozwiązanie składa się z aplikacji (iPhone, iPad) oraz z urządzenia komunikującego iPhone z telewizorem. Peel zapewnia zupełnie oryginalne podejście do oglądania TV.

Aplikacja śledzi nasze wybory i na tej podstawie rekomenduje programy, które mogą nas zainteresować. Przenosi zatem znane wszystkim internetowe rekomendacje na zupełnie nowe pole. Trzeba przyznać, że rozwiązanie to naprawdę może oszczędzić nam masę czasu poświęconą na szukanie czegoś fajnego w TV. Nad aplikacją pracuje zespół, który zdobywał wcześniej doświadczenie tworząc systemy rekomendacji dla Netflix i iTunes. Można rzec dream-team dla takiego projektu.

peel-1

Ponadto interesujące jest podejście do samego urządzenia łączącego iPhone z telewizorem. Założyciele firmy nie chcieli by było to kolejne czarne pudełko. Zainwestowali w ciekawy projekt i nadali urządzeniu wygląd tyle oryginalny co elegancki. Urządzenie ma kształt powiedzmy gruszki – nazwane zostało po prostu Fruit i wygląda naprawdę świetnie. Urządzenie cieszy się takim zainteresowaniem użytkowników iż powstaną jego dwie kolejne wersje kolorystyczne.

peel-hardware

Zaczyna mi to przypominać filmy SF gdzie elektronika ukrywa się w przedmiotach codziennego użytku, nie dając o sobie znać i działając w tle. Połączenie zaawansowanego przetwarzania informacji podane w ultraprzyjemnej formie. Bez konfiguracji, bez kabli i bez technożargonu.