Idą zmiany! Czy na lepsze? Sami ocenimy. A co się zmienia?

  1. Po pierwsze listy znajomych – od teraz można ich posortować na kolegów z pracy i okolicy, jak również na bliskich przyjaciół i dalszych znajomych. Od tego do jakiej kategorii przyporządkujemy naszych znajomych zależy wygląd naszej tablicy – będziemy widzieć przede wszystkim aktualności dotyczące tych najbliższych.
  2. Zgodnie z zapowiedziami zmienił się już wygląd facebookowej tablicy. Zamiast obowiązującego wcześniej podziału na widok najnowszych i najpopularniejszych wiadomości, mamy teraz mix obu. Ponadto, jeżeli jesteśmy częstymi gości w serwisie, po zalogowaniu się będziemy widzieć najnowsze aktualności, a jeżeli odwiedzamy Facebooka rzadziej, to pokazane będą nam najważniejsze wiadomości z ostatnich kilku dni. Dodatkowym wyróżnikiem istotnych dla nas (wg Facebooka) informacji jest oznaczenie ich ciemnym trójkątem w lewym górnym rogu.
  3. Nowością jest news ticker, w którym możemy śledzić na bieżąco aktywność znajomych.
  4. Kolejna zmiana w wyglądzie to większe zdjęcia dołączane do postów. Facebook staje się bardziej obrazkowy.
  5. Przycisk „Subskrybuj”, umożliwiajacy podążanie tropem wybranych znajomych. Szczegóły opisuje Mashable w artykule Facebook Launches Subscribe Button for Following Anyone’s Public Updates.

O zmianach czytajcie (i oglądajcie) więcej w kolejnym wpisie Mashable: Prepare Yourselves: Facebook To Be Profoundly Changed.

Jakby tego było mało, Facebook startuje z kolejną niespodzianką – Facebook Music – dzięki której będzie można m.in. słuchać tych samych kawałków, których właśnie słuchają Twoi znajomi, wystarczy kliknąć! Jak dokładnie to działa? Sekret zdradzają na TechCrunch: Facebook Employee Reveals Killer Facebook Music Feature In Deleted Tweet.

A jakie są Wasze pierwsze wrażenia? Co sądzicie o nowym obliczu Facebooka?