14 listopada 2013 roku w Warszawie odbędzie się konferencja z okazji Światowego Dnia Użyteczności (World Usability Day) – WUD na Pradze. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Wiesław Bartkowski (SWPS/School of Form), Natalia Różycka (Roche) oraz Marcin Piotrowski (Play).wud

Program wydarzenia obejmuje 6 prezentacji oraz 3 warsztaty specjalistów ze świata biznesu i akademickiego. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i adresowana jest do osób zawodowo związanych z branżą interaktywną, studentów oraz wszystkich tych, którzy interesują się zagadnieniami użyteczności, projektowania interakcji i doświadczeń użytkownika.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 14 listopada 2013 roku w godz. 14.00-21.30 w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Po konferencji przewidziane jest after party w restauracji Pasta.

WUD na Pradze to jedna z największych inicjatyw tego typu w Polsce. Organizatorami tegorocznej warszawskiej edycji są CHI Polska oraz SWPS.

Światowy Dzień Użyteczności obchodzony jest od 2005 roku w ponad 40 krajach na całym świecie. Jego celem jest budowanie świadomości, promowanie i wspieranie projektowania rozwiązań użytecznych i przyjaznych odbiorcy. W tym roku inspiracją do spotkania jest służba zdrowia. Szczegółowe informacje o inicjatywie WUD na Pradze dostępne są na stronie www.wudnapradze.org.