1. Frisco.pl wyposaża sklepy w beacony.

Mamy więc pierwszy e-supermarket z nowoczesnymi beaconami. W warszawskim metrze na stacji Centrum są już plakaty z pięcioma znanymi producentami i ich produktami, które można zamówić przy użyciu urządzeń mobilnych i przy okazji dostać kupon na zakupy.

Źródło: http://evigo.pl/10601-frisco-pl-pierwszy-polski-e-supermarket-z-beaconami/

2. Internet of Things – odliczanie rozpoczęte.

Zaangażowanych jest już ponad 600 firm, co stanowczo przekracza początkowe oczekiwania. Mowa tu już nie tylko o startupach, ale o dużych firmach, które wcale tak łatwo swojego miejsca nie oddają.

Źródło: http://techcrunch.com/2014/12/02/the-internet-of-things-is-reaching-escape-velocity/

3. Wirtualna Polska przejmuje Money.pl.

Ma to być fundamentem do dalszego rozwoju w obszarze finansowego e-commerce. Z Grupą Money, która rozwinęła serwisy i narzędzia pozwalające na sprzedaż produktów i usług finansowych przez Internet, Wirtualna Polska jest liderem na rynku.

Źródło:http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,17058464,Wirtualna_Polska_przejmie_serwis_Money_pl__Chodzi.html

4. Stripe i Apple łączą siły – Apple Pay.

Ta aplikacja mobilna ma przekonać i zachęcić kolejnych użytkowników do transakcji dokonywanych wewnątrz aplikacji. Twitter i Facebook potwierdzili już swoje partnerstwo. Zawarli już też umowę z Alipay.

Źródło: http://evigo.com/18073-usa-e-commerce-startup-stripe-raises-70-million/

5. Kupuj online i przymierzaj ubrania – nadchodzą wielkie zmiany.

Dwie duże firmy, z dwóch bardzo dużych miast Fits.me (Londyn) i Clothes Horse (Nowy Jork) łączą siły. „Virtual Fitting Room” i narzędzie, które przetwarza dane na system rekomendacji dla e-kupujących z pewnością zaznaczą swoją pozycję na rynku.

Źródło: http://techcrunch.com/2014/12/03/companies-helping-consumers-find-fitting-clothes-when-shopping-online-fits-me-and-clothes-horse-complete-merger/?ncid=rss