1. InPost przejmuje Polską Grupę Pocztową.

30 grudnia 2014 roku spółka InPost S.A. nabyła na podstawie umowy sprzedaży 844.349 akcji spółki Polska Grupa Pocztowa S.A., stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego PGP i dających prawo do 100 proc. głosów na walnym zgromadzeniu PGP, za cenę 47,534 mln zł.

Źródło: http://www.dlahandlu.pl/e-commerce/inpost-przejmuje-polska-grupe-pocztowa,39869.html

2. Facebook wprowadzi 7 przycisków CTA.

Administratorzy stron fanowskich na Facebooku zacierają ręce – już wkrótce będą mogli umieścić na stronie głównej fanpage’a jeden z 7 przycisków CTA (Call To Action – nawołujący do akcji). Dostęp do nowej funkcji dostała najpierw grupa nielicznych, przez najbliższe tygodnie do testów dostaną je najpierw Amerykanie, a w przyszłym roku reszta świata.

Źródło: http://klinikaecommerce.pl/kup-teraz-zapisz-sie-7-przyciskow-cta-na-facebooku/

3. Amazon traci klientów.

W tym roku znacznie mniej klientów dokona zakupu na Amazonie i poleci go znajomym.  Wielu z nich dostrzega już malejącą  przewagę Amazonu wobec konkurentów na rynku, którzy oferują niższe koszty wysyłki, lub też redukują je do zera. Gigant słabnie. Pytanie kto spróbuje zająć jego miejsce?

Źródło: https://www.internetretailer.com/2014/12/31/amazons-prices-lead-more-customer-dissatisfaction

4. Giganci handlu inwestują w kanały cyfrowe, FMCG na ścieżce wzrostu.

Każdy z liczących się światowych graczy na czele z Walmartem wzmacnia swoje inwestycje w alternatywne kanały sprzedaży. Omnichannel staje się niemal obowiązkowym elementem strategii. Z perspektywy konkretnych kategorii dość zauważalny jest dynamiczny rozwój mody.

Źródło: http://www.dlahandlu.pl/e-commerce/eksperci-giganci-handlu-inwestuja-w-kanaly-cyfrowe-fmcg-na-sciezce-wzrostu,39835.html

5. Startup Uber działa agresywnie i skutecznie zdobywa rynek.

To jedyny startup w obecnych czasach, który uzyskuje taki sam poziom rozpoznawalności, co internetowi giganci. Nic dziwnego, że mówią o nim „The Next Big Thing”. Istnieją ciekawe podobieństwa między Uber i Amazon, a nie tylko dlatego, że zarówno aspirują do dominacji nad światem. Zdecydowanie warty uwagi.

Źródło: http://www.theguardian.com/commentisfree/2014/dec/28/uber-amazon-tech-concierge-economy