1. Startup Jet.com: innowacyjny model działałalności e-commerce.

Marc Lore, były prezes wykupionej przez Amazon firmy Quidsi, chce podkopać rynkową pozycję amerykańskiego giganta e-commerce, wprowadzając na rynek startup Jet.com. Nowe przedsięwzięcie ma być, zgodnie z zapowiedziami jego twórcy, „całkowicie nowym modelem biznesowym, niespotykanym dotąd w e-handlu”.

Źródło: http://evigo.pl/10966-startup-jet-com-innowacyjny-model-dzialalalnosci-e-commerce/

2. Allegro na sprzedaż? WP i Onet wśród potencjalnych nowych właścicieli.

Amerykańska agencja Reuters podała, że firma Naspers szuka nabywcy na swoje aktywa w Polsce, w tym na Allegro. Powodem ma być skupienie się przez Naspers na szybciej rozwijających się rynkach.

Źródło: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17255582,Allegro_na_sprzedaz__WP_i_Onet_wsrod_potencjalnych.html

3. Akceptacja portfela V.me by Visa objęła 45 proc. polskiego rynku e-commerce.

Poza ING Bankiem Śląskim, który od końca kwietnia 2014 r. umożliwia konsumentom założenie portfela, do usługi dołączają kolejne banki. W ciągu dwunastu miesięcy do końca czerwca 2014 r. wartość transakcji e-commerce dokonanych polskimi kartami Visa wyniosła niemal 900 mln euro, co oznacza wzrost o ponad 22% w skali roku.

Źródło: http://www.dlahandlu.pl/e-commerce/akceptacja-portfela-v-me-by-visa-objela-45-proc-polskiego-rynku-e-commerce,40087.html

4. Demandware kupuje TOMAX za 75 mln dolarów.

To poważny krok w stronę omnichannel. Tomax idealnie wpisuje się w wizję Demandware, by stworzyć kompleksowe rozwiązanie dla detalistów, gdzie sklep nie musi się ograniczać tylko do jednej platformy.

Źródło: http://www.chainstoreage.com/article/demandware-buys-tomax-75-million-enters-store-arena

5. Pół miliona europejskich punktów ‚click&collect’ w 2015.

Według przewidywań Deloitte liczba takich punktów ma znacznie wzrosnąć. Już niebawem rozwiązanie to na stałe wpisze się w e-commerce i stanie się fundamentalną częścią ofert w e-handlu.

Źródło: http://ecommercenews.eu/500000-click-collect-locations-europe-2015/