1. Google chce przejąć operatora płatności mobilnych

Gigant z Mountain View chce wzmocnić swoją pozycję na amerykańskim rynku płatności mobilnych i poszukuje nowych sposobów, by nie dać się wyprzedzić firmie Apple, która wprowadziła niedawno swój portfel mobilny Apple Pay.

Źródło: http://evigo.pl/11080-usa-google-chce-przejac-operatora-platnosci-mobilnych/

 2. Allegro jednak nie na sprzedaż

Informacje zdementował sam Reuters, opierając się na informacjach uzyskanych od firmy Naspers. Rzeczniczka firmy, Meloy Horn, oświadczyła, że Allegro jest silnym oraz dochodowym biznesem e-commerce i Naspers nie ma planów związanych z jego sprzedażą.

Źródło: http://biznes.newsweek.pl/allegro-nie-na-sprzedaz,artykuly

3. SEOShop ogłosił globalne partnerstwo z PowaTag

W wyniku tego e-sprzedawcy, którzy korzystają z oprogramowania SEOshop uzyskają dostęp do kolejnego kanału sprzedaży , a tym samym wejdą w omnichannel. PowaTag to aplikacja mobilna, która umożliwia klientom szybkie dokonywanie zakupów.

Źródło: http://ecommercenews.eu/seoshop-announces-global-partnership-powatag/

4. Aplikacja Tinder dla branży fashion, Grabble targetuje 1 mln użytkowników – boom na m-commerce

5 profili najciekawszych i najbardziej obiecujących londyńskich startup’ów, które z sukcesem działają na skalę globalną. Jeżeli jeszcze o nich nie słyszeliście, co mało prawdopodobne, to z pewnością jeszcze usłyszycie, bo wciąż ewoluują i zmieniają się wraz z potrzebami rynku. Warto się od nich uczyć.

Źródło: http://www.forbes.com/tinder-for-fashion-app-grabble-targets-1m-users-as-ecommerce-moves-to-mobile/

5. HoloLens od Microsoftu: Bezprzewodowa wirtualna rzeczywistość

Podczas środowego eventu Windows 10, Microsoft zaskoczył świat technologii  prezentując HoloLens. Urządzenie to łączy rzeczywistość wirtualną, rzeczywistość rozszerzoną oraz wideo na żywo i dostarcza użytkownikowi nieznanych dotąd wrażeń.

Źródło: http://mashable.com/2015/01/21/hololens-headset/