Od początku istnienia Ideacto bardzo mocno stawiamy na jakość realizowanych projektów. Uważamy, że jest to nasz wyróżnik na rynku i warto rozwijać się w tym kierunku. Nie mówiąc o tym, że po prostu chcemy robić fajne ciekawe które dają nam dużo funu :) Jednak czym innym jest dbanie o jakość kiedy realizujesz jeden projekt na miesiąc i zatrudniasz kilka osób, a czym innym kiedy zespół jest dużo większy, a projekty bardziej skomplikowane. Swego czasu zastanawialiśmy się jak przy naszym szybkim rozwoju nie zatracić wysokiego poziom naszych realizacji.

Naszym pomysłem na pilnowanie jakości jest zbiór check-list nazwany przez nas Biblią Jakości Ideacto. Zawsze było nam blisko do idei stosowania checklist – zastosowaliśmy je w jednym z naszych projektów dla Praktiker, czyli na blogu brand hero Maćka Gajwera. Wierzymy, że ich stosowanie w różnych dziedzinach życia pomaga porządkować procesy i pamiętać o każdym szczególe w realizowanym zadaniu.

W Ideacto wykorzystujemy checklisty na każdym etapie prowadzenia projektu. Znajdziemy wśród nich spis działań przewidzianych dla uruchomienia projektu, projektowania funkcjonalnego, kreacji graficznych, wdrożenia technologicznego oraz zamknięcia projektu. Mamy także wytyczne dla audytu SEO oraz analizy danych z Google Analitycs.

Za wypełnianie checklist po każdym etapie prowadzonego projektu odpowiedzialny jest zawsze Project Manager – czasami tylko (jak w przypadku audytu SEO) jest on wspomagany przez dedykowanego specjalistę. Nasi PMowie podczas cotygodniowego raportowania zamieszczają informacje o wypełnieniu checklisty. Zbieramy prostą informację w formie TAK / NIE – wierzymy, że taka deklaracją jest wystarczająca i PM na prawdę zrealizował naszą listę kontrolną. Fragment takie raportu dostępny poniżej – w przyszłości być może pokażemy jak wygląda on w całości :)

Zrzut ekranu 2015-02-03 09.29.54

Wczoraj zadecydowaliśmy o pokazaniu naszej Biblii Jakości wszystkim zainteresowanym. Checklisty zebrane w formie publikacji w PDFie można znaleźć na http://checklisty.ideacto.pl/ Dedykujemy je wszystkim osobom związanym z prowadzeniem biznesu w sieci, a także tym, którzy interesują się zagadnieniami zarządzania projektami internetowymi.

Ps. Naszą akcję edukacyjną wsparli swoim patronatem: Marketer+Nowy MarketingMamstartup.plMarketing w PraktyceOnline Marketing PolskaMensis.plSprawny Marketing.