Zebraliśmy same perełki spośród naszych publikacji. Niezbędne wskazówki do prowadzenia Twojego e-biznesu.

3 TECHNICZNE PROBLEMY, KTÓRE ZABIJAJĄ TWÓJ BIZNES

Zwykło się mówić, że w eCommerce najważniejsza jest oferta i obsługa klienta. W istocie, ale jeśli spotykasz poniższe problemy z technologią to nici z biznesu. Najczęstsze problemy z jakimi przychodzą do nas klienci. Rozwiązanie ich zazwyczaj ma dwa skutki: Twoi klienci chętniej kupują, Ty odzyskujesz czas na myślenie o rozwoju biznesu.

O TYM, DLACZEGO BADAMY POTRZEBY UŻYTKOWNIKÓW W PROJEKTACH DIVANTE

Najprostsza odpowiedź: aby uniknąć sytuacji, opisanych na początku. Jeśli nie poznamy potrzeb użytkowników projektowanego systemu, jest bardzo prawdopodobne, że rozminiemy się z jego oczekiwaniami i to, co powstanie na koniec projektu, będzie po prostu nieużyteczne.

Jeśli projektujemy system B2B, polecamy uwzględnić w próbie badawczej przedstawicieli handlowych klienta: wspólne wyjazdy/wizyty handlowe są doskonałą metodą na poznanie biznesu, zbadanie obecnych relacji i wychwycenie elementów, wymagających ulepszenia. Paleta rozwiązań jest bogata, ale jedno jest pewne – z badań nie opłaca się rezygnować.

AGREGACJA I ANALIZA LOGÓW

Platformy e­commerce przeważnie składają się z wielu systemów informatycznych tj. CRM czy ERP. Naturalnie każdy z tych systemów każdego dnia generuje miliony logów, które dają nam nie tylko techniczne dane o stanie oprogramowania, ale również mogą dostarczać nam wielu biznesowych informacji np. o zachowaniach użytkowników w sklepie. Oto jak w Divante radzimy sobie z logami by zawarte w nich informację zostały efektywnie wykorzystane czy to w awaryjnych sytuacjach czy też na potrzeby przeprowadzenia zaawansowanych analiz i statystyk. 

KSIĄŻKI, KTÓRE ZAŁOŻYCIELE STARTUPÓW POWINNI PRZECZYTAĆ – INFOGRAFIKA

Przed uruchomieniem swojej pierwszej firmy i w trakcie jej rozwijania są rzeczy, które ich założyciele powinni wiedzieć. W infografice zebraliśmy nasze ‚must have’ pełne przydatnej wiedzy na każdym etapie rozwoju Twojego biznesu.

startup books (2)

TOP 20 BIG DATA USE CASES IN ECOMMERCE AND RETAIL INDUSTRY

If you deal with eCommerce and want to boost revenue, grow faster and win competitors’ rat race you are definitely gasping for Big Data solution. Many clients believe that Big Data is complicated and don’t know how they can use this implementation in their eBusiness.

The question is which data you can correlate and analyse? We present 20 Big Data most interesting cases in eCommerce and Retail Industry, which might inspire you how to get the most out of data.