Wybór oprogramowania e-sklepu to decyzja z którą będziesz żył przez pewien czas. Im więcej zainwestujesz w rozwój, tym trudniej będzie podjąć decyzję o zmianie. Niże znajdziesz zatem te z platform open source, które z czystym sumieniem polecamy.

Nasze polecenie opieramy na kilkunastoletnim doświadczeniu we wdrażaniu eCommerce dla średnich i dużych firm, w tym dla nas samych.

WooCommerce

Ponad 6 mln pobrań czyni ten plugin najpopularniejszym dodatkiem eCommerce do WordPress.

Kiedy używać: chcesz dodać podstawowe funkcje eCommerce do portalu, bloga lub serwisu contentowego.

Na co uważać: WordPress jak i pluginy do niego nie zastąpią platformy eCommerce gdy liczba SKU oraz zamówień zacznie rosnąć. Zwróć też uwagę na zapewnienie częstych aktualizacji.

PrestaShop

Popularne w Europie oprogramowanie. Rozbudowany katalog funkcji pozwoli uruchomić nawet zaawansowany sklep z multiplikacją, wielojęzycznością i wielowalutowością oraz produktami fizycznymi i cyfrowymi.

Kiedy używać: chcesz szybko uruchomić mniejszy sklep i funkcje oferowane przez PrestaShop pokrywają się z Twoimi wymaganiami.

Na co uważać: Oprogramowanie nie jest bardzo elastyczne jeśli chodzi o możliwość rozbudowy. Duże zmiany mogą utrudniać przekazanie kodu do innego developera.

Magento Community

Najpopularniejsza platforma eCommerce jeśli chodzi o duże sklepy. Konkuruje z komercyjnymi rozwiązaniami jak IBM, hybris i ATG.

Kiedy używać: Średnie i duże projekty eCommerce, wymagające elastycznego podejścia.

Na co uważać: Należy zwrócić uwagę na optymalizację silnika i hostingu dla uzyskania wydajnego działania. Mniej doświadczeni developerzy mogą nie radzić sobie z zachowaniem szybkości działania przy rozbudowie oprogramowania.

Jakiej platformy eCommerce używacie? Co o niej sądzicie? Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej o eCommerce.